Letisko Bratislava

Autor: Ján Midriak | 27.6.2011 o 10:47 | Karma článku: 7,69 | Prečítané:  1484x

Dnes ráno som viezol syna na letisko v Bratislave, odlietal na prázdniny. Pri príjazde na parkovisko som si uvedomil, že v rekonštruovanej odletovej hale som ešte nebol... Hrdo som si pomyslel, že čakanie na odlet si spríjemníme v nových priestoroch, na úrovni.  

Po vstupe milé prekvapenie, hala moderná, dizajnovo pekne zvládnutá, cítil som sa príjemne. Zvyknutý na čakanie na poschodí sme sa vybrali eskalátormi - a čo nevidím? Nedá sa tam nikde sadnúť. Nevadí, dole si nájdeme miesto. Nájdeme? Pri eskalátoroch 30 miest na sedenie, pár miest pri vstupe, a pár roztrúsených pri presklených stenách. Možno sú niekde ukryté miesta na sedenie, no neobjavili sme ich. A tak sme asi polhodinu postávali v hale. Uvažoval som, kde si asi môžu cestujúci oddýchnuť, keď čakajú na svoj let (zaujalo ma to aj preto, že let do Antalye mal podľa tabule meškanie 3,5 hodiny - pôvodný odlet 3.55 hod.). Opäť som urobil chybu, že som si predstavil bežný Boeing, ktorého kapacita presahuje 100 cestujúcich. Na letisku som sa dopracoval približne k 50. miestam na sedenie. V rohu haly je kaviareň možno pre zvyšný počet cestujúcich jedným lietadlom. Keďže iná možnosť, kam si sadnúť, ako kaviareň nebola (voľný jediný stolík), využili sme to. Z kaviarenskej stoličky človek vníma okolie trošku inak, a rozhliadne sa. A uvidí najprv jednu, potom druhú športovú výpravu. Pondelkové skoré ráno neprospieva duševnému rozvoju, no došlo mi, že sú to reprezentácie z práve ukončených majstrovstiev sveta v hokejbale. Jednu výpravu som identifikoval ako Team UK. Prišli, postávali, nakoniec priamo uprostred haly, priamo pred vchodom, sa rozložili, polovica z nich nakoniec skončila ležiac na podlahe.

Viem, je to dočasné riešenie, vedľa je v rozostavanom stave ďalší terminál, no aj napriek tomu ma to sklamalo. Letisko sa konečne dizajnovo zmenilo, no priveľa voľného priestoru (nakoniec využitého hokejbalovými reprezentantmi z ďalekej cudziny na svojské ustlanie si), určeného na check-in (bodaj by raz bol vyťažený...) no nepoužívaným,  by sa dočasne dalo použiť aj inak. Ak je to dočasné riešenie do ukončenia výstavby ďalšieho terminálu.

A ešte otázka... kam sa stratila kaviareň s terasou s výhľadom na letiskovú plochu?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?